Forum Mesajları

İrfan Sayar
15 Ağu 2018
In BLENDER
Uzun zamandan beri beklenen ve çok büyük radikal değişikliklerin yapıldığı 2.8 versiyonunun Alpha 2 si testçiler ve developer lar için yayında. buradan indirilebilir. https://builder.blender.org/download Ekim Sonu: Blender Konferansında tam Blender 2.80 Beta sürümü çıkacak. (Blender Conference 2016: 28-29-30 October, De Balie, Amsterdam) Sabitlenmiş 2.80 ise 2019 başlarında hazır olabilecek. 
Blender'dan Son Haberler content media
0
0
58
İrfan Sayar
05 Tem 2018
In Eski ZS-Atolyeler
Burası önce iki dükkan birleşik olarak kiralanmıştı. Apartman kapısından sonraki "mozk" da dahildi. Sonra küçülüp bu halde yeniden dekore edildi. Kepenklerimiz bile süslüydü. İç dekorasyonunu Şekip Davaz yapmıştı.
Cihangir Atölye content media
0
0
39
İrfan Sayar
05 Tem 2018
In Eski ZS-Atolyeler
Burası daha büyüktü. Cafe, showroom, atölye ve ofis olarak ayrılmıştı.
Lamartin Atölye (Taksim) content media
1
0
59
İrfan Sayar
05 Tem 2018
In Eski ZS-Atolyeler
Atölye maceramız burada başladı. Arkadaşlar, Ben arşivlerde bulduğum fotoğrafları buraya yüklüyorum. Siz de buldukça buraya yüklerseniz. Hatıralarımızı yeniden canlandırırız. İrfan Sayar ve Can Silahlı hummalı bir durum. (Bu fotoğraf aslında Lamartin'den ama Can Arnavutköy atölyede başlamıştı çalışmaya fotoğraf bulamadım. Bunu koydum.) Latif Demirci'nin hediye ettiği demir ayaklı tezgah. Sağdaki bisiklet hurdasını daha sonra "vizontele" filmindeki Emin karakterinin bisikleti olarak yeniden tasarladık.
Arnavutköy Atölye content media
0
0
26
İrfan Sayar
04 Tem 2018
In BLENDER
Blender vakfı tarafından sunulan ücretsiz, açık kaynak kodlu olan bu programı indirmek için adresi https://www.blender.org/
Yeni başlayacak olanlar için content media
0
1
85
İrfan Sayar
04 Tem 2018
In Mekatronik
Üç boyutlu çalışma programı BLENDER hakkında yardımlaşma platformu.
3D Blender content media
1
1
30
İrfan Sayar
01 Tem 2018
In Mekatronik
Mekatronik için pratik çalışma yapmak çok zor bir iştir. Bunu kolaylaştırmak için icad ettiğimiz "Mekatronik Pano" da her türlü düzenek mıknatıslarla tutturulduğundan kolayca değiştirilme imkanı verir. Bu da teori-pratik döngüsünü hızlandıracağından yaratıcılığınız pratikten teoriye ve teoriden pratiğe iki taraflı çalışır. Bu videoda ise Mekatronik panoya bir de asansör otomatı ekledik. Birkaç defa izlendiğinde detaylara bakarak bu otomatın nasıl çalıştığını anlayabilirsiniz. Top asansöre nasıl giriyor ve nasıl boşaltılıyor? Asansör yukarıya giderken ne oluyor da aşağıya doğru inmeye başlıyor? Konu ile ilgili soru ve fikirlerinizi burada paylaşabilirsiniz.
Mekatronik Pano content media
0
0
50
İrfan Sayar
01 Tem 2018
In Mekatronik
Robotlar hakkında bilgi geliştirme forumu.
0
0
14
İrfan Sayar
Ortak Çalışan
Diğer Eylemler